Apple Pay – jakie banki oferują? 

Apple Pay - jakie banki oferują? 

Apple Pay – jakie banki oferują? Apple Pay to specjalna forma płatności mobilnych, która jest dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń firmy Apple takich jak: iPhony, iPady, zegarki Apple Watch, komputery Mac. Możliwość ta cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ jest bardzo prosta w obsłudze i bardzo bezpieczna. Można dzięki niej płacić zarówno w sklepach, aplikacjach, a także przez Internet, a także przechowywać w niej różne karty lojalnościowe, kupony, rabaty, bilety itd. Warto wiedzieć więcej na temat tej formy płatności, a także warto zapoznać się z dokładną listą banków, które oferują Apple Pay. 

Co to jest Apple Pay?

Jak wspomniano wcześniej Apple Pay to specjalny system płatności, który został stworzony przez firmę Apple. Podczas zakupów wystarczy tylko zbliżyć sprzęt do terminala i dokonać płatności. Czynności, które użytkownik musi dokonać są podobne do tego, co trzeba zrobić płacąc zwyczajną kartą.
Płatność za pomocą Apple Pay jest jednak o wiele łatwiejsza. Dodatkowo aplikacja gromadzi nie tylko karty debetowe i kredytowe, ale także karty lojalnościowe, bilety, kupony rabatowe i inne karty. Co więcej w momencie płatności nie trzeba w ogóle dotykać terminala. 

Jak korzystać z Apple Pay?

Przed pierwszym skorzystaniem z systemu płatności mobilnej, należy dodać wszystkie swoje karty do aplikacji. Mogą to być karty należące do różnych banków, ale tylko tych, które mają podpisane porozumienie z Apple.
Na większości urządzeń można wprowadzić maksymalnie 12 kart. W starszych modeli liczba ta spada do 8. Sam proces dodawania kart nie jest skomplikowany. Karty można podać jednocześnie na kilku urządzeniach, jednak na każdym z nich trzeba tego dokonać osobno.
Po skonfigurowaniu urządzeń można przejść do płatności Apple Pay. Z systemu można korzystać zarówno w punktach stacjonarnych handlowo – usługowych, w różnych automatach, a także w aplikacjach oraz w sklepach internetowych. 

Które banki oferują formę płatności Apple Pay?

Aktualnie z usługi Apple Pay mogą korzystać osoby, które posiadają karty i konta w następujących bankach:

 • Alior Bank,
 • Bank Millenium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, 
 • BNP Paribas, 
 • Citi Handlowy, 
 • Credit Agricole, 
 • Curve, 
 • DiPocket, 
 • Edenred, 
 • Getin Bank, 
 • iCard, 
 • ING Bank Śląski, 
 • mBank, 
 • Monese, 
 • N26,
 • Nest Bank, 
 • PKO BP, 
 • Santander, 
 • Revolut, 
 • SGB – Spółdzielcza Grupa Bankowa, 
 • T – Mobile bank. 

Lista banków, które oferują usługę Apple Pay nieustannie się powiększa. Dlatego warto na bieżąco śledzić sytuację. Warto także wspomnieć, że w Pekao Apple Pay, możliwe jest powiązanie z PeoPay. Po wejściu do niej należy aktywować Apple Wallet i wybrać powiązaną z nim aplikację PeoPay. Nie ma konieczności posiadania karty płatniczej, a wszelkie transakcje będą rozliczane w ramach PeoPay. 

Bezpieczeństwo płatności Apple Pay

Apple Pay - jakie banki oferują? Wielu użytkowników zastanawia się, czy płatności Apple Pay są w pełni bezpieczne. Warto podkreślić, że zupełnie nie ma się czego obawiać. Nie ma żadnego ryzyka związanego z tym, że ktoś niepowołany mógłby zeskanować kartę i nią zapłacić. Gwarancją bezpieczeństwa jest specjalne oprogramowanie wbudowane w urządzeniu. Każda transakcja zostaje potwierdzona kodem lub przy pomocy Face ID czy Touch ID. Jest ona także zaszyfrowana unikatowym kodem.
Pozwala to uniknąć ryzyka, które ma miejsce podczas dokonywania płatności zwyczajną kartą. Nikt nie może kilkukrotnie dokonać nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.
Gdyby jakiś użytkownik nie korzystał z Face ID lub Touch ID, konieczne może się okazać podanie PINu. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa, nie powinno się dokonywać transakcji i płatności przy wykorzystaniu publicznych, otwartych sieci Wi-Fi. 

Czy korzystanie z Apple Pay jest opłacalne? 

Zdecydowana większość użytkowników uważa, że zdecydowanie warto korzystać z formy Apple Pay. Takie transakcje są szybsze i o wiele bardziej bezpieczne od płatności dokonywanych kartą. Jest to także zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Nie trzeba mieć przy sobie portfela, wystarczy mobilne urządzenie. Jeżeli ktoś zgubi swoje urządzenie, pieniądze nie przepadną. Obca osoba nie będzie mogła skanem twarzy czy odciskiem palca autoryzować żadnych transakcji. Dodatkowo korzystanie z Apple Pay można także uzyskać bonusy. Pojawiają się różne promocje, w których można uzyskać rabat za daną płatność lub zwracana jest kwota. Warto śledzić oficjalne portale i publikowane tam informacje. Warto śledzić nowe rozwiązania i robić krok do przodu. Technika tak szybko się rozwija, że nie ma stać w miejscu. 

Forma płatności Apple Pay to bardzo ciekawe rozwiązanie. Użytkownicy chwalą sobie taką możliwość i polecają innym. W razie jakichś wątpliwości warto zapoznać się z informacjami na oficjalnych stronach, aby mieć pełny wgląd w sytuację. Warto także śledzić zmiany i nowe aktualizację w systemie płatności. Jak wspomniano wcześniej technika i postęp idzie do przodu i wciąż mogą się pojawiać nowe rozwiązania. Decydując się na metodę Apple Pay, warto jednak wybierać zabezpieczenie Touch ID oraz Face ID, zamiast tradycyjnego PINu. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo. 

angielski francuski niemiecki hiszpański