Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

Co to jest masaż gorącymi kamieniami? Masaż balijski gorącymi kamieniami był wymieniany w starożytnych źródłach, jako sposób walki z różnymi chorobami. Terapia kamieniami polega na wpływie temperatury na ludzki organizm, a zwłaszcza na naczynia krwionośne. Uważa się, że kamienie są w stanie poinformować organizm o tym, czego dokładnie mu brakuje. Zabieg masażu z użyciem gorących kamieni umieszczanych na określonych obszarach ciała jest wykonywany w celu zharmonizowania i rozluźnienia układu nerwowego, złagodzenia bólu i zmęczenia mięśni oraz leczenia różnych schorzeń.

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?Do wykonania masażu balijskiego kamieniami masażysta używa czarnych kamieni z naturalnego bazaltu, które mogą długo utrzymywać wysoką temperaturę. Masaż wykonywany jest kamieniami bazaltowymi, które powstały ze zestalonej magmy po erupcji wulkanu. Kamień, który rodzi się z ziemi, wypolerowany wodą, słońcem i wiatrem, jest źródłem naturalnej energii. Biorąc pod uwagę indywidualne odczucie temperatury każdej osoby, kamienie są podgrzewane do 50 stopni.
Energia ciepłych kamieni, uzupełniona zapachem olejków eterycznych, zapewnia równowagę duchową i fizyczną. Kształt kamieni jest płaski, a powierzchnia idealnie gładka, co pozwala na wygodne układanie ich na plecach, w okolicy przykręgosłupowej, a także na całej powierzchni ciała, tam gdzie jest to wymagane w zależności od indywidualnych potrzeb. Kamienie bazaltowe dają możliwość osiągnięcia rozluźnienia mięśni, rozgrzania ciała a także zmiękczenia tkanek. Masażysta rozpoczyna procedurę od naniesienia na ciało aromatycznych olejków. Następuje stopniowe odprężenie poprzez lekkie masowanie i układanie kamieni w różnych aktywnych punktach.

Wskazania do masażu balijskiego gorącymi kamieniami

W procesie terapii kamieniami minerały przekazują zmagazynowaną energię do organizmu człowieka, lecząc dolegliwości i uspokajając duszę.

Wskazaniami do masażu balijskiego jest:

 • Ciągłe zmęczenie
 • Stany depresyjne
 • Bezsenność
 • Nadwaga
 • Cellulit
 • Dolegliwości bólowe: stawów, pleców, szyi
 • Napięcie mięśni
 • Częste infekcje wirusowe.

Jest to zabieg doceniany przez kobiety, dlatego organizowany wieczór panieński SPA często obejmuje właśnie masaż balijski. Panie chętnie korzystają z takich zdrowotnych i odprężających masaży przed nadchodzącą imprezą mającą na celu pożegnanie stanu panieńskiego przez przyjaciółkę.

Efekty lecznicze masażu balijskiego gorącymi kamieniami

Efektem zabiegu jest głęboki relaks, który pozwala organizmowi odpocząć od ciągłego stresu nerwowego i fizycznego. Jest to także rodzaj masażu antycellulitowego, z którego chętnie korzystają kobiety w różnym wieku. Osiągane rezultaty są na tyle zadowalające, że często wracają one z koleżankami na kolejny masaż balijski.

Zadanie stojące przed masażystą jest znacznie szersze, obejmuje:

 • Wzmocnienie układu nerwowego
 • Przywrócenie integralności funkcjonowania całego ośrodkowego układu nerwowego
 • Rozluźnienie układu mięśniowego
 • Przywrócenie równowagi psychosomatycznej
 • Aktywacja przepływu krwi i limfy.

Zgodnie ze starożytną filozofią bazalt jest nosicielem wszystkich czterech żywiołów i sprzyja skutecznemu leczeniu i przywracaniu utraconych sił.

Rezultatem masażu gorącymi kamieniami jest:

 • Poprawa krążenia krwi
 • Zwiększenie odporności
 • Zmniejszenie bólu mięśni i stawów
 • Oczyszczanie porów
 • Usuwanie nadmiaru płynów i toksyn z organizmu
 • Odchudzanie
 • Poprawa samopoczucia.

Masaż kamieniami sprzyja również maksymalnemu relaksowi, wyciszeniu i pomaga oprzeć się stresowi. Przy pomocy tego masażu mięśnie zostają rozluźnione zarówno w miejscach kontaktu kamieni z ciałem, jak i na całym ciele, w tym na twarzy, dzięki czemu wygładzają się drobne zmarszczki. Wszechstronne działanie i uzyskiwane rezultaty zachęcają małżeństwa, narzeczonych i partnerów do zorganizowania dnia w spa dla dwojga. Obydwoje uzyskują takie same pozytywne efekty dla ciała i ducha, dlatego masaż balijski gorącymi kamieniami staje się najczęstszym wyborem osób podczas pobytu w spa.

Korzyści, jakie zapewnia masaż balijski gorącymi kamieniami

Głównym miejscowym działaniem gorących kamieni na tkankę jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przekrwienie, przy jednoczesnej poprawie miejscowego krążenia krwi, intensywniejszym metabolizmie i szybkiej eliminacji produktów przemiany materii. Skały bazaltowe powstałe na zboczach czynnego wulkanu posiadają unikalną właściwość głębokiego pochłaniania ciepła i jego powolnego, delikatnego uwalniania. Wyjątkowe właściwości kamieni, w skład, których wchodzi ponad 60 elementów układu okresowego oraz ekskluzywna technika masażu, za pomocą, której pobudzane są ośrodki energetyczne ludzkiego ciała (czakry), wpływają pozytywnie na cały organizm.

Harmonizują tło psycho-emocjonalne, łagodzą bóle mięśni, łagodzą stres, normalizują sen, poprawiają drenaż limfatyczny, krążenie i metabolizm tkanek, przywracają koloryt, elastyczność i równowagę wodną skóry. Cechą wyróżniającą masaż balijski gorącymi kamieniami jest to, że przy ich pomocy masażysta ma miękki, ale skuteczny wpływ na określone zakończenia nerwowe i receptory skóry, wykorzystując do osiągnięcia celu efekty termiczne, a nie kontakt fizyczny. Masaż gorącymi kamieniami wymaga od osoby wykonującej zabieg głębokiej wiedzy i dużego doświadczenia.

angielski francuski niemiecki hiszpański