Idealny strój do pracy w korporacji

Idealny strój do pracy w korporacji

Idealny strój do pracy w korporacji – praca w korporacji wymaga od osób tam pracujących odpowiedniego dress code, dzięki któremu stworzy się odpowiedni wizerunek dla danej firmy. Dziś nie trzeba chodzić pod krawatem czy w czarnej spódnicy i białej bluzce, bowiem korpo stajl pozwala również bawić się modą, jednak oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Dostępna na rynku moda ekskluzywna i premium daje ogromne możliwości, jeśli w grę wchodzi stworzenie stylizacji do pracy w korporacji. Co więc jest modne? Co wypada założyć, a co jest całkowicie zabronione? 

Moda korporacyjna

Bez wątpienia moda może być wyjątkowa w zależności od okazji, jednak w każdym wydaniu będzie ona inna. Wiadomo, że inaczej ubierzemy się idąc na wesele, inaczej na randkę, a inaczej do pracy w korporacji. Wiele tak naprawdę zależy od tego, z jakim typem korporacji mamy do czynienia. W tych międzynarodowych większość ludzi wygląda tak samo. Dominuje tam prostota, klasyka i umiarkowanie . Nie ma więc mowy, by można było się wtedy modą bawić i tworzyć swój własny, niepowtarzalny, korporacyjny styl. Jedno jest pewne, nie można tutaj, nawet jeśli nie mamy sztywnych zasad ubierania się przesadzać z nadmiarem, z szaleństwem i bogactwem. Głównymi bowiem cechami stroju korpo są oficjalność, elegancja, skromność, prostota i stonowanie. Oferowana moda ekskluzywna i premium w zakresie strojów do pracy, jak najbardziej to właśnie jest w stanie nam zagwarantować i zapewnić. Nie oznacza to oczywiście nudy i monotonii, bowiem to, że mamy wyglądać schludnie, nie znaczy, że będziemy wyglądać nieciekawie i niemodnie. To dwie różne kwestie, jakie należy mieć na uwadze i o nich właśnie pamiętać należy.

Ubrania damskie i męskie w korpo

Idealny strój do pracy w korporacjiWiadomo, że zupełnie inaczej będzie ubrana w pracy w korporacji kobieta, a zupełnie inaczej mężczyzna. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Jak więc wygląda moda damska w wydaniu służbowym. Najczęściej wybieranymi strojami w przypadku pań są garsonki, spódnice, a także marynarki, żakiety, sukienki i garnitury. Sprawdzają się także kombinezony, które to potrafią nadać służbowej stylizacji niezwykle ciekawego wyglądu. Nie powinno zakładać się ubrań, które odsłaniają dekolt, są zbyt krótkie, nie mają przykrytych ramion. Takie ubrania są źle odbierane nie tylko przez samych klientów, ale również i przez innych współpracowników. Jeśli chodzi o długość spódnicy lub sukienki, ta nie powinna stanowić wersji mini. W pozycji siedzącej powinna ona sięgać maksymalnie nieco poza kolana. W żadnym wypadku nie można także ubierać stroju bez założenia rajstop, nawet jeśli jest to lato. W przypadku butów, sprawdzają się doskonale klasyczne szpilki, ale też niezbyt wysokie. A co z kolorami? Choć nie ma już określonych wytycznych, co do kolorów i nie trzeba ubierać stroju galowego, to jednak mimo wszystko krzykliwe kolory, dużo wzorów, zdobień i świecących dodatków nie jest wskazane. Lepiej jest postawić na klasykę – biel, beż, krem, pudrowy róż, a do tego czerń, granat, ewentualnie fiolet czy ciemną zieleń. W takiej odsłonie niekoniecznie trzeba wyglądać nudno, gdyż moda ekskluzywna i premium daje naprawdę szeroki wachlarz możliwości w tym właśnie zakresie. A co z dodatkami? Jeśli chodzi o biżuterię, nie jest ona zabroniona, ale też nie powinna stanowić ona przepychu. Można postawić na delikatne kolczyki, łańcuszek na szyi czy zegarek, ale z pewnością kolczyk na każdym palcu nie będzie dobrym wyborem. Jeśli z kolei w grę wchodzi moda męska, tutaj klasyka jest jak najbardziej wskazana, ale niekoniecznie musi być ona nudna i niemodna. Najbardziej popularną opcją jest oczywiście garnitur. Niezwykle ważne jest to, aby dopasować go do sylwetki, tak, aby nie był za mały, jak również i nie był zbyt duży. To stanowi element nadrzędny. Czego moda ekskluzywna i premium zabrania, jeśli chodzi o dress code korporacyjny? Nie dopuszcza się zakładania zbyt długich lub zbyt krótkich krawatów, koszul z krótkim rękawem, za krótkich skarpet do garnituru. Nie powinno zapominać się o pasku do garnituru, spodenkach, jak również i sandałach. Jeśli w grę wchodzi koszula, nie musi być ona biała, ale na pewno wygląda ona najlepiej.

Korporacyjne ubrania nie muszą być nudne, ale też i nie można z nimi przesadzać. W dzisiejszych czasach znacząco odchodzi się już od klasyki, ale też zachowuje się odpowiednie zasady, które są dopuszczalne i których trzeba jak najbardziej przestrzegać. Stawiając na odpowiedni sklep, w którym oferowana jest moda ekskluzywna i premium, wybrać można tak naprawdę wszystko, co okaże się być niezbędnikiem w szafie każdej osoby pracującej w korporacji. Przeglądając ofertę, wybór jest naprawdę bardzo duży i z pewnością jest on w stanie zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Udane zakupy to możliwość wyboru ubrań, dzięki którym można wyglądać bardzo dobrze i tak też się czuć, adekwatnie do okazji i sytuacji. 

angielski francuski niemiecki hiszpański