Ile kosztują usługi fotografa ślubnego? Cennik

Ile kosztują usługi fotografa ślubnego? Cennik

Ile kosztują usługi fotografa ślubnego? Cennik: oganizacja ślubu, jak i samego wesela wiąże się z pewnymi kosztami. Każda para młoda jest zazwyczaj w stanie przeznaczyć określony budżet na tego typu imprezę. W planowaniu wydatków nie wolno zapominać o kosztach związanych z fotografiami ślubnymi, które są przecież jedna z najważniejszych pamiątek tego dnia, zaraz po wspomnieniach, które niestety mogą być bardzo ulotne. Żeby móc w pełni określić przybliżony budżet na fotografa warto wziąć pod uwagę kilka poniższych kwestii, które z pewnością mają wpływ na koszta.

Cennik usług fotografa ślubnego

Ile kosztują usługi fotografa ślubnego? Cennik

Fotografowie bardzo często swoje usługi oferują w zróżnicowanych pod kątem cenowym i usługowym pakiety. Pakiety mogą w zależności od fotografa różnić się nazwa, jednak to nie ma najmniejszego znaczenia. Najważniejsze jest to, co wchodzi w ich skład. Podstawie pakiety kosztować mogą w granicach od 600 złotych do 1000 złotych, bardziej rozbudowane wersje to koszt od 1200 złotych wzwyż. Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt fotografa jest jego staż i renoma. Osoby dłużej działające w branży oraz mogące pochwalić się lepszym dorobkiem, a także przychylnymi opiniami klientów, zazwyczaj żądają wyższej kwoty za fotografie ślubne u Artura Kwiek od swoich początkujących kolegów. Nie oznacza to jednak tego, że osoby, które mają za sobą dopiero kilka sesji ślubnych, świadczą usługi na o wiele niższym poziomie. Często może zdarzyć się nawet tak, że renomowany fotograf, z powodu nawału zleceń podejdzie do pary młodej mniej indywidualnie niż początkujący adept fotografii. Ważne jest zatem, aby nie tylko kierować się renomą, ale także portfolio fotografa oraz tym jak układają się nam z nim relacje.

Czas pracy

Kolejna kwestia, która ma wpływ na cenę usług fotografów, jest czas, jaki spędza oni na naszej imprezie. Jeśli para młoda chce, aby fotograf towarzyszył im od momentu przygotowań, aż do oczepin, a nawet dłużej musi się także liczyć z wyższą kwotą za fotografie ślubne wykonane przez taką osobę. Wielu fotografów, w swoich wcześniej wspomnianych pakietach w wersji rozszerzonej oferuje właśnie takie kompleksowe usługi wraz z na przykład ustawieniem fotobudki dla gości, która może okazać się także wspaniałym miejscem, które nie tylko stanie się atrakcją wesela, ale także wykreuje wiele pamiątek z udziałem zaproszonych na wesele. Jeśli para młoda nie posiada mocno ograniczonego budżetu, warto zdecydować się nawet na dwóch fotografów, którzy będą mogli towarzyszyć każdemu z osobą w trakcie przygotowań, a także stworzą więcej ujęć, które z pewnością nie ominą żadnej ważnej chwili.

Ilość zdjęć także ma ogromny wpływ na końcowa cenę. Podstawowe pakiety przewidują najczęściej od 100 do 2000 fotografii ślubnych, które najczęściej przekazywane są w postaci nośnika danych. Rozszerzone wersje przewidują wykonanie przez fotografa nawet do 1000 ujęć, dodatkowo często fotografowie decydują się w takiej wersji na udostępnienie zdalnego dostępu w prywatnej bibliotece dla nowożeńców, aby Ci mogli swobodnie przekazywać zdjęcia dla gości dalej. Coraz częstsza praktyka, jest wliczanie także w koszta wykonania foto książki lub albumu z wybranymi najpiękniejszymi zdjęciami. Taka forma fotografii ślubnej może być natomiast doskonałym pomysłem na prezent w ramach podziękowań dla rodziców. Gotowy fotoalbum to każde mniejszy koszt związany z ewentualnym drukowaniem samodzielnie zdjęć. Wiele fotografów oferuje taką usługę odpłatnie dla swoich klientów lub w ramach rozszerzenia pewnego pakietu.

Termin a cena

Termin typowej sesji ślubnej, także nie pozostaje kwestia obojętną na cenę usług fotografa ślubnego. Jeśli młoda para decyduje się na fotografie Ślubne w plenerze wykonywane w innym terminie niż ceremonia, powinna ona się liczyć z dodatkowym kosztem rzędu nawet tysiąca złotych. Ponadto takie rozwiązanie wiąże się z ponownym przygotowaniem fryzur, makijażu i wielu innych rzeczy, a także wolnym czasem, dlatego też wiele par jednak korzysta z sesji słabej w dniu zaślubin. Kwestia sprawnej organizacji takiego przedsięwzięcia nie jest wcale tak trudna, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Sesja fotograficzna może odbyć się zaraz po ceremonii, kiedy to goście zjeżdżać się będą dopiero do Sali weselnej, lub po przywitaniu i wzniesieniu toastu. Oczywiście podane ceny mogą się wahać w zależności od tego, w jakiej miejscowości odbywa się ślub oraz co wymagają państwo młodzi. Najczęściej fotografowie, są otwarci na propozycje i chcą spełniać wszystkie wymagania swoich klientów na najwyższym poziomie, o ile te są w ramach rozsądku realne do wykonania.

Przy wyborze fotografa nie wolno zapominać o jednej z najważniejszych kwestii, jaką jest pozwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych, które wydawane jest dla fotografa po odbyciu stosownego szkolenia w kurii. Bez tego zezwolenia przedłożonego dla księdza proboszcza w parafii, w której organizowana jest ceremonia, może okazać się, że wykonywanie zdjęć jest niemożliwe. Proszenie o zgodę w dniu ślubu to ostatnią rzecz, jaką powinna mieć para młoda na głowie w dniu swojego ślubu. Dlatego warto o to zadbać odpowiednio wcześnie, dopytują o ten istotny szczegół, kandydata na fotografa ślubnego.

angielski francuski niemiecki hiszpański