Jak uruchomić hostel?

Jak uruchomić hostel?

Jak uruchomić hostel? Czy chcesz przywrócić miłe, mgliste wspomnienia z podróży spędzonych w hostelach? A może chcesz zapewnić przestrzeń, gdzie różni ludzie mogą spotykać się i odkrywać nowe miasto razem? Tak czy inaczej, postanowiłeś dowiedzieć się, jak otworzyć hostel. Jest to ekscytujące, ale nie jesteś pewien, czy jesteś jeszcze gotowy. Jest kilka działań, które należy podjąć, aby Twoje marzenie stało się rzeczywistością, a my jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci poprowadzić Cię tą ścieżką. Omówimy wszystkie kwestie związane z otwarciem hostelu, w tym jak przeprowadzić badania rynku, wymyślić koncepcję oraz stworzyć plan marketingowy i biznesowy, który obejmuje opanowanie zawsze ważnej sztuki liczenia.

Badanie rynku przed otwarciem hostelu

Pierwszym krokiem w każdym przedsięwzięciu biznesowym, czy to będzie sklep na rogu, kawiarnia lub hostel, jest sprawdzenie, czy jest to komercyjnie opłacalne, aby otworzyć firmę w proponowanej lokalizacji. Chcąc to ocenić należy podjąć kilka kroków. Przede wszystkim należy poznać swoich potencjalnych klientów, analizując ich zachowania, zainteresowania i potrzeby. Ponadto warto zapoznać się z nowymi, gorącymi trendami na rynku hosteli. Wskazane jest sprawdzić inne hostele w pobliżu i dowiedzieć się, co masz do zaoferowania klientom, a czego oni nie mają. Otwórz swój hostel z właściwą koncepcją. Teraz, gdy przyjrzeliśmy się badaniom rynku, kolejnym etapem w naszym przewodniku jak otworzyć hostel jest rozważenie koncepcji hostelu. Pierwszym etapem jest określenie rynku docelowego: czy są to młode grupy przyjaciół chcące zanurzyć się w nocnym życiu, czy podróżnicy chcący poznać lokalną kulturę? Jasne, typowy gość schroniska młodzieżowego może nie oczekuje obsługi na srebrnej łyżce i luksusowych zabiegów spa, ale wciąż szuka zakwaterowania, które może zaoferować mu coś, czego nie może zaoferować Airbnb – szansę na spotkanie z podobnie myślącymi osobami z całego świata. Weź to pod uwagę, budując koncepcję swojego hostelu. Twoi goście będą chcieli poznać lokalną kulturę, więc czy jesteś w stanie zaoferować im takie atrakcje, jak wysłanie ich na wycieczkę po mieście lub nawet zaoferować im zniżki w restauracjach, aby mogli poznać regionalne potrawy? Jeśli twoi goście są towarzyscy, z pewnością wspólny obszar, w którym mogą się mieszać i organizować wydarzenia społeczne, takie jak pub crawls będzie koniecznością.

Typ hostelu

Jak uruchomić hostel?Po ustaleniu koncepcji, nadszedł czas, aby przyjrzeć się rodzajowi hostelu, który chcesz otworzyć: czy będzie on niezależny, czy będzie częścią istniejącej sieci? Przynależność do sieci ma wiele zalet. Po pierwsze, grupa ma już ustaloną reputację i jest obecna w mediach społecznościowych i na platformach rezerwacyjnych, co oznacza, że prawdopodobnie od samego początku wzbudzisz zainteresowanie konsumentów. Ponadto istnieją standardowe procedury operacyjne i zasoby, które pomagają w zatrudnianiu i szkoleniu pracowników, a także w pozyskiwaniu dostawców. Lokalizacja hostelu ma kluczowe znaczenie. Więc następnym krokiem w odkrywaniu, jak otworzyć hostel jest decyzja, gdzie chciałbyś, aby był on położony. Od tego zależy jego sukces komercyjny i obłożenie. Ponieważ rynek docelowy składa się głównie z młodych ludzi, którzy podróżują z miejsca na miejsce, hostel musi znajdować się w pobliżu środków transportu publicznego, takich jak autobusy, pociągi i stacje metra. Goście cenią sobie hostele, do których można łatwo dotrzeć z lotniska lub dworca kolejowego, pozostawiając za sobą zamieszanie związane z nieprzyjemną podróżą. Upewnij się, że jesteś dobrze podłączony do centrum miasta, aby spełnić te kryteria. Musisz również wybrać odpowiednią okolicę. Podczas gdy lokalizacja w centrum miasta i w pobliżu głównych atrakcji turystycznych znacznie zwiększa atrakcyjność hostelu, ważne jest, aby trzymać się z dala od obszarów, które są zbyt ekskluzywne. Nie tylko czynsz byłby drogi, ale również klienci byliby zniechęceni pobliskimi restauracjami i barami, których ceny znacznie przewyższałyby ich możliwości finansowe. Obszar, na który się zdecydujesz, powinien być taki, który oferuje młodym klientom możliwości zabawy w dowolny sposób – niezależnie od tego, czy oznacza to sprawdzanie darmowych wystaw, jedzenie z ograniczonym budżetem czy tańczenie w klubie.

Organizacja biznesu

Teraz, gdy już zdecydowałeś, co i gdzie ma być Twoim hostelem, nadszedł czas, aby zająć się prawną stroną rzeczy. Większość miast wymaga zezwoleń i licencji na prowadzenie hostelu, więc musisz najpierw sprawdzić u władz lokalnych, jakie są przepisy dotyczące otwierania hostelu. Czasami różnią się one w zależności od miejsca. Przed otwarciem hostelu należy złożyć wniosek i uzyskać wszystkie niezbędne licencje (i uwzględnić ich cenę w kosztach rozpoczęcia działalności). Musisz również rozważyć formę prawną Twojego hostelu. Forma prawna będzie miała wpływ na kilka rzeczy, w tym, ale nie tylko, na organizację, liczbę partnerów i system podatkowy – tak więc właściwe ich dobranie jest bardzo ważne. Przy ustalaniu potrzeb kadrowych warto prowadzić listę wszystkich czynników, które należy wziąć pod uwagę, takich jak wymagane umiejętności, koszty szkolenia pracowników i liczba godzin pracy w tygodniu. Dodatkowo w kosztach należy uwzględnić kupno wyposażenia hostelu.