Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą? Rozwój polskiej gospodarki doprowadza do tego, że na rynku pojawia się coraz więcej firm i zaostrzenie konkurencji. Rezultatem tego działania jest to, że znacznie trudniej jest wybrać solidne przedsiębiorstwo, które będzie realizowało usługi na najwyższym poziomie. Taką tendencję odnajduje się w każdej sferze działalności, a przede wszystkim w sferze usług porządkowych. Organizacje wykonujące tego typu czynności szybko wchodzą, ale również szybko znikają z rynku. Jakie zatem elementy należy rozważyć, żeby wybrać profesjonalną firmę sprzątającą?

Warto skorzystać z opinii innych przedsiębiorstw

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak wybrać dobrą firmę sprzątającą, warto rozważyć doświadczenie i opinie innych przedsiębiorstw. Rekomendacje są bardzo dobrym wyznacznikiem. Wiele zadowolonych podmiotów i pozytywnych opinii to duże prawdopodobieństwo, że określony przedsiębiorca jest solidny, a co najważniejsze świadczy usługi na najwyższym poziomie. Gdzie należy szukać wskazanych informacji? Bardzo przydatnym narzędziem są fora internetowe. Ponadto firmy bardzo często publikują wypowiedzi klientów na swoich stronach.

Dobra firma sprzątająca musi mieć solidne zaplecze techniczne

Profesjonalna firma sprzątająca jest wiarygodna wówczas, gdy dysponuje dobrym zapleczem technicznym. Obsługa dużych powierzchni biurowych wymaga odpowiedniego wyposażenia w postaci różnorodnych urządzeń, takich jak na przykład odkurzacze, sprzęt ssący, wysokiej jakości preparaty i środki czystości. Co więcej, specjalistyczna organizacja wykorzystuje nowatorskie metody czyszczenia. Skończyły się czasy, gdy firma sprzątająca kojarzyła się z klasycznym wiadrem, mopem i panią w fartuchu obsługującą sprzęt. Dzisiejsze instytucje niejednokrotnie obsługują wielkie powierzchnie i to tego celu wykorzystują innowacyjne maszyny dzierżawione od innych podmiotów. W takim przypadku raczej nie powinniśmy obawiać się braku profesjonalizmu, gdyż firmy z uwagi na wysoki koszt wynajmowanych maszyn raczej nie pozwolą sobie na bylejakość.

Dobra firma sprzątająca musi mieć wyróżniającą się stronę internetową

Dzisiaj, żeby istnieć na rynku trzeba mieć stronę internetową. Jest to dobry sposób na przyciągnięcie potencjalnych klientów. Wspaniale przygotowane i estetyczne miejsce w sieci świadczy o tym, że mamy do czynienia z profesjonalistą. Jest to wizytówka w sieci. Co więcej, pozwala zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi prowadzonej działalności. Bardzo dobrze widziana jest lista referencyjna obiektów, a także klientów korzystających z usług określonej firmy sprzątającej. Ważne dla nas dane to także doświadczenie przedsiębiorstwa. Im dłużej funkcjonuje i utrzymuje się na rynku, tym lepiej. Dzięki temu możemy być pewni, że mamy przed sobą organizacje, która dobrze zdaje sobie sprawę z tego, co to jest specjalistyczne podejście.

Wrażenie i ogólny odbiór po pierwszym spotkaniu

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?Wyobraźmy sobie, że już wstępnie wybraliśmy dobrą firmę sprzątającą. Teraz warto umówić się na spotkanie, pokazać obiekt i dowiedzieć się, co organizacja ma nam do zaoferowania. W tym przypadku nie należy tracić czujności. Do samego końca warto przeprowadzić test, który potwierdzi, że z daną organizacją warto zawrzeć umowę. Podkreślić należy fakt, że przyszły wykonawca musi być dobrze przygotowany. Ponadto, powinien zaprezentować ciekawe rozwiązania dostosowane do specyfiki naszej firmy. Ważna jest także jego reakcja na wątpliwości zleceniodawcy. Odpowiedź powinna być szybka i wiązać się z argumentami podpartymi wiedzą oraz doświadczeniem.

Warto zauważyć, że przychodząc na takie spotkanie, przedsiębiorstwo sprzątające powinno zaprezentować istotną dokumentację, a mianowicie opis metod i stosowanych technik sprzątania, harmonogram prac wraz z wykazem obiektów, które będą czyszczone w określonych dniach, wskazanie wykorzystywanego sprzętu i oczywiście polisę OC stanowiącą zabezpieczenie w sytuacji uszkodzenia mienia.

Dobra firma sprzątająca oferuje konkurencyjną cenę

Cena jest ostatnim ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę. Oczywiście chcielibyśmy, żeby była jak najniższa. Jednakże musi być realna. W przypadku, gdy przedsiębiorstwo oferuje nam zbyt niską cenę, możemy podejrzewać brak profesjonalizmu i wyłączne dążenie do zdobycia klienta. Takie podejście niszczy rynek. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niska cena, to najprawdopodobniej niska jakość usług i wyzysk pracownika. Element ten musi odzwierciedlać realia rynkowe i zapewniać odpowiednie wynagrodzenie osobom zatrudnionym, które wykonują „czarną robotę”. 

Wybór dobrej firmy sprzątającej nie jest łatwy. Duża konkurencja sprawia, że wiele firm oferuje usługi na bardzo niskim poziomie. Dlatego należy dobrze rozważyć wybór przedsiębiorstwa i uwzględnić kilka parametrów. Analiza tych czynników daje duże prawdopodobieństwo, że uda się nawiązać współpracę z profesjonalnym zleceniobiorcą. W tym przypadku trzeba zachować trzeźwe myślenie, dzięki temu nie pominiemy żadnej istotnej kwestii. Dobra firma sprzątająca to skarb dlatego też warto podjąć wysiłek. Może uda nam się znaleźć to, czego szukamy! Wszystko jest możliwe!