Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej? Coraz bardziej dbamy o nasz wygląd, a kliniki medycyny estetycznej bezsprzecznie coraz bardziej zyskują na popularności, odpowiadając na potrzeby klientów i pomagając im leczyć się z kompleksów i zatuszować oznaki starzenia się. Bardzo ważne jest jednak wybranie odpowiedniego miejsca, w którym decydujemy się na wykonanie zabiegu. Nie warto oszczędzać na swoim ciele, ani oddawać naszego wyglądu i stanu zdrowia w ręce słabych specjalistów, albo szarlatanów. Czym zatem należy i warto się kierować przy wyborze placówki, w której chcemy poprawić swoje niedoskonałości?

Przede wszystkim certyfikaty

Dwa najważniejsze certyfikaty, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem kliniki medycyny estetycznej to CE i FDA. Jeśli placówka posiada certyfikat CE, oznacza to, że preparaty w niej stosowane spełniają europejskie normy bezpieczeństwa. FDA w kolei jest przyznawany przez Amerykańską Agencją ds. Żywności i leków. Aby uzyskać ten certyfikat, producent leku czy sprzętu musi wykazać szereg dokumentów i badań nad bezpieczeństwem danego produktu. Badania muszą trwać minimalnie przez kilka lat i zostać potwierdzone przez wiele niezależnych od siebie instytucji. Na liście oficjalnie zatwierdzonych przed wyżej wymienioną agencję wypełniaczy znajduje się tylko 20 produktów, w Polsce są to wypełniacze z kwasem Belotero i Radiesse zawierające hydroksyapatyt wapnia. 

Dokumentacja

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?Wszystkie wypełniacze i botoks dobrych producentów są oznaczone banderolą z numerem serii, datą ważności i datą produkcji. Banderola każdego użytego produktu powinna zostać wklejona do dokumentacji pacjenta, razem z dodatkowymi informacjami na temat zabiegu. Jeśli wybrana przez Ciebie klinika medycyny estetycznej nie prowadzi w taki sposób swojej dokumentacji, w trosce o własne bezpieczeństwo należy jak najszybciej ją zmienić.  Każdy produkt powinien być również sterylny i szczelnie, hermetycznie zamknięty. Dlatego alarmujące powinny być niskie ceny zabiegów, które w innych klinikach kosztują o wiele więcej. Niska cena może być wynikiem używania przez personel wielokrotnie narzędzi, które są przeznaczone do jednorazowego użytku. Należy bardzo uważać na takie sytuacje, ponieważ niosą za sobą ryzyko infekcji. 

Sprawdź lekarzy

W zawodzie lekarza najważniejsze jest nieustanne uczenie się nowych rzeczy, szczególnie w tak prężnie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest medycyna estetyczna. Jeśli dana klinika medycyny estetycznej ma się czym chwalić, na pewno opisze na swojej stronie internetowej osiągnięcia lekarzy, którzy w niej pracują. W końcu wpływa to świetnie na prestiż placówki. Warto więc poświęcić chwilę na przestudiowanie informacji na stronie internetowej kliniki i zwrócić uwagę na wykształcenie lekarzy, ukończone przez nich kursy, szkolenia, a także udział w konferencjach. Dobry specjalista będzie mieć również odpowiednie podejście do pacjenta. Spokojnie i zrozumiale wyjaśni sposób przeprowadzenia zabiegu, a także nie zawaha się odmówić jego wykonania, jeśli miałoby to przynieść klientowi szkodę. 

Strona internetowa

Skoro już mowa o sprawdzeniu kompetencji lekarzy na stronie internetowej placówki, warto dodać, że ważny jest sam wygląd strony i ilość informacji na niej zawartej. Profesjonalna strona internetowa powinna wyglądać estetycznie, zawierać informacje na temat kliniki, jej adres, dane kontaktowe, cennik, a także wskazania i przeciwwskazania do wykonywania określonych zabiegów. Jak już wyżej wspomniałam, rzetelna strona powinna również zawierać wykaz lekarzy oraz całego personelu, który jest zatrudniony w danej placówce. Powinniśmy również bez problemu znaleźć wykaz certyfikatów i poleceń uzyskanych przez daną klinikę medycyny estetycznej

Personel

Pacjent powinien być z każdej strony otoczony opieką, zrozumieniem i cierpliwością ze strony lekarzy i personelu. Poczucie bezpieczeństwa, szacunku i atmosfera pełnego profesjonalizmu jest absolutnie niezbędna, by wynieść z kliniki miłe wspomnienia i chcieć do niej znowu wrócić. Samo profesjonalne wykonanie zabiegu nie wystarczy, by pacjent dobrze wspominał wizytę, należy podejść do niego z empatią i spokojnie wyjaśnić czego może się spodziewać, decydując się na dany zabieg. 

Narzędzia

Zaawansowane zaplecze techniczne to z pewnością kolejna sprawa, którą rzetelna klinika będzie z chęcią chwalić się na swojej stronie internetowej. Dobry sprzęt jest niezbędny do profesjonalnego wykonania większości zabiegów, właśnie dlatego należy dokładnie przyjrzeć się, czy dana placówka jest w takowy zaopatrzona. Preparaty z kolei, jak już wyżej wspomniałam, powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, posiadających odpowiednie certyfikaty – zmniejsza to ryzyko powikłań i zwiększa gwarancję pięknych, naturalnych i trwałych efektów, bez konieczności nanoszenia kosztownych i czasochłonnych poprawek. 

Lokalizacja

Ostatnią kwestią na którą warto zwrócić uwagę jest również miejsce w którym znajduje się dana klinika. Najlepiej, by nie była ona położona w hałaśliwym centrum (chyba, że posiada dobre wygłuszenie) – w końcu powinno to być miejsce relaksu i zadbania o siebie, trudno wyciszyć się w zgiełku miasta