Jakie radio z androidem?

Jakie radio z androidem?

Jakie radio z androidem? Radia samochodowe zaliczane są w dzisiejszych czasach do podstawowego wyposażenia każdego samochodu osobowego oraz dostawczego. Niestety w przypadku aut biedniej wyposażonych lub starszych modeli są to zazwyczaj zwykłe odbiorniki radiowe FM. W związku z tym, pozbawione są dodatkowych funkcji, takich jak możliwość połączenia z telefonem komórkowym lub wyposażenie w odpowiedni moduł pozwalający na nawigację GPS.

Wiele osób szukając rozwiązania z takiej sytuacji decyduje się na wymianę radia samochodowego. Doskonałym wyborem są wówczas radio 2 din suzuki grand vitara, pozwalające na wbudowanie do auta centrum multimedialnego. Nowoczesne rozwiązania sprawiają również, że takie radia posiadają mnóstwo funkcjonalności, które przyczyniają się do bezpiecznego podróżowania oraz znacznie większego komfortu kierowcy i pasażerów. Z uwagi na bardzo duży wybór, podczas zakupu takiego urządzenia należy pamiętać o wielu rzeczach. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu android radio?

Jakie powinno być nowoczesne radio samochodowe?

Jakie radio z androidem?

Kluczowy w przypadku nowoczesnego radia samochodowego powinien być duży i czytelny wyświetlacz dotykowy. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście radio samochodowe 2din 7 cali, ale należy podkreślić, że w przypadku mniejszych samochodów osobowych może być dość duży problem z odpowiednim montażem. Tak duże radio potrzebuje bowiem dość dużej ilości miejsca, aby zamontować szkielet i urządzenie. Ekran dotykowy 7 cali sprawia jednak, że wszystkie wyświetlane informacje są czytelne. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy, ponieważ radio nie powinno absorbować uwagi kierowcy i rozpraszać jego skupienia. Zastosowanie odpowiedniej wielkości wyświetlacza pozwala więc nie tylko cieszyć się dobrą widocznością i funkcjonalnością, ale również bezpiecznym podróżowaniem. Dobre radio do samochodu powinno być również wyposażonego w moduł, pozwalający połączenie go z telefonem komórkowym. Dzięki temu będziemy mieli możliwość prowadzenia rozmów podczas jazdy, przy użyciu systemu głośnomówiącego. Jest to znacznie bezpieczniejsze niż rozmowy tradycyjne, ponieważ kierowca ma obie ręce wolne i nie skupia swojej uwagi na podtrzymywaniu telefonu komórkowego. Należy pamiętać, że tradycyjne rozmowy przez telefon podczas kierowania samochodem są w naszym kraju zakazane. Policja za takie wykroczenie może ukarać nas mandatem o wysokości nawet do 300 zł. Możliwość podłączenia telefonu z radiem przy pomocy bluetooth daje również możliwość traktowania smartphone jako odtwarzacza muzyki. Możemy więc podczas jazdy odtwarzać utwory z aplikacji muzycznych lub słuchać rozgłośni internetowych. Duży wyświetlacz sprawia, że ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wykorzystania go jako nawigacji samochodowej. Cyfrowe radio samochodowe powinno więc posiadać wbudowany moduł GPS, który pozwoli na sprawną nawigację nie tylko po Polsce, ale po całej Europie. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nawigacja posiadała wgrane możliwie aktualne mapy drogowe lub możliwość ich aktualizacji we własnym zakresie. Pozwoli to raz na jakiś czas aktualizować mapy samodzielnie po to, aby posiadać możliwość wyboru najlepszych tras i omijania korków oraz dróg będących aktualnie w budowie. Dobre radio samochodowe z bluetooth musi być więc centrum multimedialnym, dającym możliwość bardziej komfortowego podróżowania. Ważnym aspektem, o którym nie należy zapominać są również inne funkcje wspomagające na co dzień kierowcę.

Wsparcie dla kierowcy samochodu

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest posiadanie przez radio samochodowe android auto możliwości podłączenia kamery cofania. Kamera znacznie ułatwia parkowanie w ciasnych miejscach, takich jak parkingi przy hipermarketach, dzięki czemu codzienne użytkowanie samochodu staje się zdecydowanie łatwiejsze. Połączenie kamery cofania z czujnikami parkowania będzie więc dużym ułatwieniem, które zostanie z pewnością docenione przez wiele kobiet, które użytkują samochody osobowe dużych rozmiarów. Radio z androidem do samochodu daje również możliwość instalacji aplikacji, które będą informowały kierowcę o stanie samochodu lub ewentualnych błędach i awariach. Możliwa będzie więc znacznie szybsza weryfikacja stanu technicznego samochodu lub namierzenia problemu podczas jazdy.

Gdzie kupić nowoczesne radio samochodowe?

Szukając nowoczesnego rozwiązania do swojego auta warto odwiedzić sklep internetowy z radiami samochodowymi Jeep Wrangler Unlimited. Znajdziemy tam mnóstwo sprzętów, które z pewnością nas zainteresują i być może zdecydujemy się na zakup. Podczas poszukiwań nowego radia, warto wybierać modele wyposażone w android. Dają one możliwość bardzo szerokiej personalizacji i dopasowania do swoich indywidualnych potrzeb. Możemy zainstalować interesujące nas aplikację, z których korzystamy na co dzień. Dzięki temu użytkowanie auta stanie się czystą przyjemnością.

Ile kosztuje radio z androidem?

Cena radia wyposażonego w android wynosi od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależne jest od jego wielkości, wyposażenia i producenta. Nie należy w takiej sytuacji oszczędzać, ponieważ najtańsze modele nie gwarantują wysokiej bezawaryjności. Podczas ich użytkowania możemy więc natrafić na wiele problemów, które sprawią, że użytkowanie radia będzie dość uciążliwe.