Kontenery morskie – profesjonalny transport przemysłowy

Kontenery morskie – profesjonalny transport przemysłowy. Dynamiczny rozwój międzynarodowej branży transportowej sprawił, że na rynku powstaje coraz więcej firm świadczących kompleksowe usługi przewozu ładunków każdego typu, zarówno towarów sypkich, pakowanych, o małych wymiarach, jak i produktów wielkogabarytowych. Transport realizowany jest drogą lądową, powietrzną i morską. Najpopularniejszą, a zarazem najtańszą formą międzynarodowego przewozu rzeczy jest transport morski.

Budowa kontenera morskiego

Budowa kontenerów morskich https://kontenery-morskie24.com.pl/ realizowana jest zgodnie ze standardami ISO oraz Międzynarodową Konwencją o Bezpiecznych Kontenerach. Procedura ta zapewnia uzyskanie minimalnych wymogów wytrzymałościowych budowy konstrukcyjnej. Według statystyk wyszukiwarek internetowych najpopularniejszą frazą w bieżącym okresie jest fraza kontenery morskie budowa. Do podstawowych elementów konstrukcyjnych kontenera morskiego należą m.in.:

 • rama kontenera – wykonana z profili stalowych, których wytrzymałość na ściskanie zapewnia spiętrzenie maksymalnie 9 kontenerów jeden na drugim.
 • naroża zaczepowe – są wspawywane w naroża ramy i przeznaczone są do umożliwienia załadunku oraz stabilizowania kontenera spiętrzonego na innym kontenerze.
 • kieszenie na widły – wybrane egzemplarze kontenerów dostosowane są do załadunku wózkiem widłowym, dzięki otworom w dolnych belkach ramy.
 • ściany, podłoga i dach – ściany wykonane z blachy trapezowej zapewniają szczelność przy ciśnieniu wody do 1 bara. W narożnikach kontenera montowane są kratki wentylacyjne umożliwiające swobodną wymianę powietrza w komorze wewnętrznej. Dach kontenera dostosowany jest do maksymalnego obciążenia wynoszącego 300 kg. Wynika to z faktu, że największym obciążeniom w czasie transportu poddawana jest rama konstrukcji.
 • pozostałe elementy – to stałe elementy wewnątrz kontenera służące do mocowania ładunków.
 • drzwi kontenerowe – to dwuskrzydłowe wrota zapewniające swobodny dostęp do wnętrza kontenera.

Popularność frazy kontenery morskie budowa świadczy o dużym zainteresowaniu klientów, którzy preferują zarówno transport morski, jak i transport lądowy jako skrzynie ładunkowe samochodów ciężarowych, do którego z powodzeniem kontenery morskie https://kontenery-morskie.biz.pl/ są wykorzystywane. Ponadto, znajdują zastosowanie jako mobilne magazyny do przechowywania różnego typu towarów.

Rodzaje kontenerów morskich

Kontenery morskie dostosowane są do przewozu ładunków różniących się między sobą m.in. metodą załadunku, masą czy sposobem przewozu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm, producenci dostosowali kontenery do wymagań branży transportowej. Wśród najpopularniejszych typów kontenerów morskich znajdują się m.in.:

 • kontenery zbiornikowe – przeznaczone do transportu płynów.
 • kontenery lotnicze – dostosowane do transportu w samolotach transportowych.
 • kontenery specjalistyczne – dedykowane do transportu ściśle określonego ładunku.
 • kontenery do produktów suchych – poza wrotami, wyposażone są dodatkowo we wsypy umiejscowione na dachu kontenera.
 • kontenery ogólnego przeznaczenia – wyposażone w drzwi dwuskrzydłowe z obu stron konstrukcji oraz drzwi montowane na ścianach bocznych.
 • kontenery izotermiczne – do przewozu towarów wrażliwych na zmienną temperaturę.

W kategorii kontenery morskie budowa znajdują się również potocznie nazywane kontenery standardowe, zamknięte, wysokie (podwyższane), paletowe oraz połówkowe.

Kontenery morskie – skuteczny transport morski

kontenery-morskie-sprzedazKontenery morskie dostosowane są do długodystansowego transportu na kontenerowcach. Ściśle określone procedury załadunku sprawiają, że w jednym transporcie dystrybutor może przewieźć ilość towaru rekompensującą koszt transportu. Charakteryzująca kontenery morskie budowa, jest konstrukcją trwałą i odporną na czynniki eksploatacyjne i środowiskowe, tj. wilgoć, zapylenie oraz zmienną temperaturę otoczenia. Kontenery przewożone są jako spiętrzone elementy, połączone w całość, co uniemożliwia ich przemieszczanie oraz ewentualne przewrócenie się w wyniku wysokich fal morskich. Dobór kontenerów w zakresie konstrukcji realizowany jest na podstawie najpopularniejszych kategorii tj. kontenery morskie budowa czy konstrukcja kontenerów morskich. Według specjalistów branży transportowej wybór profesjonalnego kontenera morskiego gwarantuje skuteczny przewóz różnorodnych produktów, w każdych warunkach atmosferycznych. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się używane kontenery morskie, które przeznaczane są najczęściej do prywatnego użytku w postaci magazynów lub poddawane są przeróbkom w celu dostosowania ich funkcjonalności do potrzeb klienta. Używane kontenery morskie można zakupić od prywatnych osób lub za pośrednictwem profesjonalnych dystrybutorów używanych kontenerów transportowych. Wybór oferty profesjonalnej firmy umożliwia nabycie kontenera po przeglądzie konserwacyjnym, przygotowanego do dalszej eksploatacji. Podczas zakupu używanego egzemplarza najistotniejszą kwestią jest stan techniczny kontenera. Warto dokonać dokładnego przeglądu poszycia zewnętrznego oraz ogólnego stanu technicznego pod względem zużycia eksploatacyjnego, oraz ewentualnych uszkodzeń.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl