Na jaki procent pożycza lombard

Na jaki procent pożycza lombard

Na jaki procent pożycza lombard – z usług lombardu korzysta coraz większe grono osób, aczkolwiek nadal jest znaczna część społeczeństwa, która dość sceptycznie patrzy na takiego typu działalności. W lombardzie można uzyskać pożyczki pod zastaw i bez potrzebny spełniania wielu formalności, ponieważ aby móc dostać taką pożyczkę wystarczy wyłącznie jakikolwiek dowód tożsamości wraz ze zdjęciem, jak również odpowiedni przedmiot, który będzie wartościowy dla lombardu, aby móc go zastawić.

Do innych dokumentów tożsamości poza dowodem osobistym należy zaliczyć przede wszystkim prawo jazdy oraz paszport. Dysponując takimi dokumentami bez problemu można uzyskać pożyczkę lombardową. Lombard każdego roku cieszy się coraz większą popularności, dlatego postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka kluczowych informacji odnośnie funkcjonowania takiego miejsca, jak również odnośnie tego, na jaki procent pożyczka lombard. Zapraszamy!

O czym trzeba pamiętać decydując się na pożyczkę lombardową?

Decydując się na pożyczkę lombardową trzeba pamiętać o tym, że można tam dokonać: skupu telefonów, skupu laptopów, skupu złota, a nawet skupu mieszkań. Oczywiście, im bardziej cenna jest dana ruchomość, bądź nieruchomość, tym więcej pieniędzy pożyczyć jesteśmy w stanie. Lombardy dają możliwość otrzymania dodatkowego zastrzyku gotówki w sytuacjach awaryjnych, a więc w takich sytuacjach, w których pożyczkobiorca potrzebuje pożyczki bez zbędnej zwłoki i przy spełnieniu minimalnych formalności. Aczkolwiek z tymi korzyściami, wynikającymi z pożyczki lombardowej wiąże się również wiele wad. A mianowicie, do wad tych należy zaliczyć w szczególności krótki czas na spłatę zobowiązania finansowego (najczęściej jest to nieprzekraczalny termin trzydziestu dni), wysokie oprocentowanie (w większości przypadków jest to około sześćdziesiąt procent szacowanej kwoty), jak również wysoka prowizja. Otóż, jak wskazują statystyki, pożyczki lombardowe są prawie o 30% droższe od pożyczek, bądź kredytów, które mają do zaoferowania pozostałe instytucje bankowe i parabankowe. Przy czym, dzieje się tak, ponieważ lombardy z tego względu, że nie sprawdzają historii kredytowej pożyczkobiorcy i nie weryfikują swojego klienta w bazach danych dłużników, to muszą się w jakiś sposób zabezpieczyć finansowo. I właśnie zabezpieczeniem takim jest wysokie oprocentowanie, jak i prowizja od udzielanej pożyczki. Klient takiego lombardu, jeżeli będzie wiedział, że nie uda mu się spłacić pożyczki w terminie to ma możliwość jednorazowego przedłużenia terminu wymagalności spłaty i jest to zazwyczaj dziesięć procent pożyczki. Natomiast, jeżeli również po upływie tego terminu pożyczkobiorca nie będzie w stanie spłacić swojego zobowiązania to zastawiony przez niego przedmiot przepada bez powrotnie. Dzieje się tak, ponieważ w takiej sytuacji lombard ma możliwość wystawienia zastawionego przedmiotu na sprzedaż, gdyż w wyniku takiej sytuacji przechodzi w pełni w jej prawa. Natomiast, gdy pożyczka lombardowa nie zostanie uregulowana w terminie to pożyczkobiorca nie zostaje wpisany do Biura Informacji Kredytowej, bądź innych baz informacji gospodarczych, dlatego koszty takiej pożyczki są o wiele droższe niż w innych instytucjach finansowych.

Co wpływa na dużą popularność pożyczek lombardowych?

Na jaki procent pożycza lombardNa dużą popularność pożyczek lombardowych wpływa ich wysoka dostępność, szybkość ich otrzymania, jak również wymóg spełniania wyłącznie minimum formalności. Pożyczki lombardowe są w szczególności kierowane do tych osób, które mają problem z otrzymaniem pożyczki w bankach i parabankach ze względu na swoją niską zdolność kredytową, bądź prowadzoną egzekucję komorniczą. Dzieje się tak, ponieważ aby uzyskać pożyczkę w lombardzie wystarczy włącznie posiadać ważny dokument tożsamości wraz ze zdjęciem i dokumentem tym nie musi być wcale dowód osobisty, może być to też paszport albo prawo jazdy. Uzyskanie pożyczki lombardowej jest więc bardzo łatwe i szybkie, dlatego przyciąga każdego roku coraz większe grono zadowolonych klientów. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że tak wiele takich miejsc powstaje w Polsce, ponieważ dzieje się tak, gdy na taką działalność jest duży popyt. A w chwili obecnej nie brakuje osób zainteresowanych otworzeniem działalności gospodarczej związanej z prowadzeniem lombardu na terenie naszego kraju.

Czy można uzyskać pożyczkę lombardową przez internet?

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej lombardów, którzy oferują swoim klientom pożyczki lombardowe przez internet. Dzieje się tak, ponieważ podmioty prowadzące taki rodzaj działalność chcą wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, a jak wiadomo technologia idzie w dalszym ciągu na przód. Aby móc uzyskać pożyczkę lombardową online wystarczy jedynie dostęp do internetu, ważny dokument tożsamości, jak również dysponowanie przedmiotem o określonej wartości, który pożyczkobiorca chciałby zastawić. Cała procedura przebiega w taki sposób, że pożyczkobiorca wysyła dokładne zdjęcia przedmiotu do lombardu online, a następnie jest przeprowadzona jego wycena. Pracownik lombardu przyjeżdża do domu klienta i tam jest również podpisywana umowa.