Najpopularniejsze trendy w stylizacji paznokci

Najpopularniejsze trendy w stylizacji paznokci

Najpopularniejsze trendy w stylizacji paznokci – zadbane dłonie są wizytówką każdego człowieka. Wbrew pozorom, nie jest to jedynie domena kobiet. W ostatnim czasie coraz popularne stają się zabiegi pielęgnacyjne dla panów, w tym na dłonie i paznokcie. 

Jakie są najpopularniejsze trendy w stylizacji paznokci?

Bardzo łatwo jest się zagubić w gąszczu nazewnictwa i terminów, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci bądź chciałyby zrobić ładny manicure, tylko nie zupełnie wiedzą, co powinny wybrać. Dlatego poniżej przedstawiamy najpopularniejsze trendy, jakie królują w stylizacji paznokci.

1. Stylizacja “Ombre”

Metoda stylizacji paznokci Ombre polega na połączeniu dwóch odmiennych kolorów na płytce paznokcia, przy czym ich przejście jest bardzo delikatne, wręcz gradientowe. Nie ma ścisłej reguły, jak gdzie kolory mają się łączyć, dlatego spotyka się Ombre wykonane poprzecznie, podłużnie, ukośnie, a nawet na samej końcówce paznokcia. Wszystko zależy jedynie od zdolności i fantazji manikiurzystki, jak również od preferencji osoby zamawiającej ten typ manikiuru. Najbardziej efektownie wyglądają zestawienia dwóch kontrastujących ze sobą kolorów, na przykład czerwonego i niebieskiego, białego i czarnego, złotego i brązowego. 

2. Stylizacja “Baby boomer”

Najpopularniejsze trendy w stylizacji paznokciKażda osoba, która chciałaby mieć paznokcie w naturalnym, pięknym kolorze, ale jednocześnie nieco podrasowane, powinna wybrać tę opcję. Baby boomer jest w zasadzie odmianą popularnego french manicure. W tej metodzie płytka paznokcia jest pomalowana w odcieniu różu lub beżu, natomiast koniec paznokcia jest delikatnie cieniowany w kolorze mlecznym lub białym. Naturalnie, przejście między kolorem różowym a białym jest bardzo płynne i delikatne. Takie paznokcie doskonale się sprawdzają niemal w każdej okazji: czy to na uczelnię, czy do pracy, czy na większe przyjęcie, typu ślub. Paznokcie baby boomer są bardzo estetyczne, doskonale pasujące niemal do każdej kreacji i nadające młodzieńczego wyglądu dłoniom. Metoda zdobienia paznokci powszechnie uważana za nowoczesną alternatywę frencha. Polega na wycieniowaniu końcówki paznokcia w kolorze białym lub mlecznym, który przechodzi w kolory jasne zbliżone z naturalnym kolorem płytki paznokciowej. Efekt jest olśniewający, niezwykle estetyczny i schludny.

3. Stylizacja “Sugar Effects”

Ta stylizacja polega na pokryciu specjalnym pudrem akrylowym wcześniej namalowanego żelem wzoru. Następnie wszystko jest utwardzane za pomocą lampy LED. Czasami można się spotkać z nazwą paznokcie kandyzowane.

4.Stylizacja “Metal manix”

Stylizacja paznokci metal manix zapewnia efekt lustra. Brzmi oszałamiająco, prawda? Jest to zasługa aplikacji na przedłużane uprzednio paznokcie specjalnego, zmikronizowanego pyłku. Ma on najczęściej kolor złoty bądź srebrny. Następnie pyłek dokładnie wmasowuje się w paznokieć, aż do uzyskania efektu lustra na płytce. 

5. Stylizacja “Chameleon effect” 

Stylizacja paznokci chameleon effect nieco przypomina metal manix. W tym przypadku również wmasowywanie jest w płytkę paznokcia specjalny pył. Jego gama kolorystyczna jest niemal nieograniczona, dlatego klienci mają naprawdę olbrzymi wybór. Tutaj również otrzymujemy na płytce paznokci efekt lustra i jednolitą, gładką powierzchnię, z tym że wykończone paznokcie będą zmieniały kolor, w zależności od aktualnego kąta padania światła, jak prawdziwy kameleon! Efekt końcowy zapiera dech w piersiach.

6. Stylizacja “Sweterek”

Chociaż z prawdziwą włóczką ta stylizacja niewiele ma wspólnego, to inspirację zasięgnięto właśnie z popularnych wzorów, jakie można spotkać na swetrach. Ta metoda stylizacji paznokci zalicza się to tak zwanych trójwymiarowych. Przeważnie do jej wykonania wybiera się jasne, pastelowe kolory. Klienci najczęściej decydują się na tę stylizację w okresie jesienno-zimowym.

7. Stylizacja “Swarovski crystals”

Któż z nas nie zna przepięknych kryształów Swarovskiego, rozszczepiających światło na wszystkie kolory tęczy i rzucających przepiękne blaski? Z tego też powodu bardzo szybko kamienie Swarovskiego znalazły również swoje zastosowanie w stylizacji paznokci. Przeważnie wkleja się dowolną ilość kamieni o dowolnym rozmiarze i kolorze w przedłużoną płytkę, zgodnie z preferencjami klientów.

8. Stylizacja “Marmur”

Nazwa stylizacji paznokci wzięła się od podobieństwa efektu końcowego do prawdziwego marmuru. Na płytce odwzorowuje się jego kolor, a nawet charakterystyczne pęknięcia. Do wykonania tego rodzaju manicure wykorzystuje się przeważnie kilka kolorów lakierów. 

9. Stylizacja “One Stroke”

Stylizacja paznokci one stroke wykorzystuje farby akrylowe. Dzięki użyciu przeróżnych pędzelków i technik wprawiona manikiurzystka jest w stanie wyczarować na płytce paznokcia kwiaty, pejzaże, czy nawet popularnych bohaterów kreskówek. Ten rodzaj stylizacji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, szczególnie wzory florystyczne. 

10. Stylizacja “Nail tattoo”

Jeżeli borykasz się z notorycznym brakiem czasu, a marzysz o pięknych paznokciach, ta propozycja jest właśnie dla ciebie! W stylizacji paznokci wykorzystuje się tatuaże wodne, które w krótkim czasie dają na płytce paznokcia spektakularne efekty.