Outsourcing IT Szczecin – co warto wiedzieć?

Outsourcing IT Szczecin - co warto wiedzieć?

Outsourcing IT Szczecin – co warto wiedzieć? Jest jedną z najpopularniejszych usług wśród firm. Dzięki niemu nie trzeba już zatrudniać w przedsiębiorstwie informatyka, bo pomocy informatycznej udzieli firma z zewnątrz, specjalizująca się w tym. Na czym dokładnie polega outsourcing IT Szczecin i jakie są jego główne zalety? 

Czym jest outsourcing IT w Szczecinie?

To pełna obsługa informatyczna firmy,  bądź wybranych procesów, takich jak np.:

 • Usuwanie awarii komputerów,
 • Serwisowanie sprzętu,
 • Zabezpieczenie danych przed utratą.

Jest to wsparcie informatyczne, którego udzielają firmy z zewnątrz, mające wieloletnie, ogromne doświadczenie w branży IT . Z ich usług korzystać mogą duże przedsiębiorstwa, jak i te mniejsze. Szczeciński outsourcing IT niesie za sobą wiele zalet, nie tylko tych finansowych.

Cele outsourcingu IT Szczecin

Wyróżnić można trzy cele:

 1. Dostosowawczy. Ze względu na ciągle zmieniające się warunki na rynku, firma chcąca nadążyć za zmianami, wpasować się w panującą sytuację – musi zdecydować się na outsourcing.
 2. Naprawczy – outsourcing IT pomaga poradzić sobie z kryzysową sytuacją w jakiej znalazła się firma.
 3. Rozwojowy – daje możliwość efektywniejszego działania przedsiębiorstwa.

Zadania realizowane w ramach outsourcingu IT

Outsourcing IT Szczecin - co warto wiedzieć?Jak wyżej wspomniano zwiększenie aktywności prowadzonej działalności jest jednym z najistotniejszych celów outsourcingu. Wsparcie z zewnątrz daje możliwość skoncentrowania się na realizacji zadań kluczowych dla biznesu, podczas gdy wykwalifikowani informatycy profesjonaliści zajmują się m. in.:

 • Konfiguracją oraz konserwacją całej sieci komputerowej,
 • Naprawą sprzętu, a także wszystkich nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu,
 • Odzyskiwaniem utraconych danych oraz ich archiwizacją,
 • Regularnym przeprowadzaniem przeglądów systemów komputerowych,
 • Stałym administrowaniem systemami informatycznymi danej firmy.

Ponadto wszelkie usługi świadczone przez outsourcing IT Szczecin są kompleksowe oraz poprzedzone szczegółowym wywiadem i konsultacjami. Ma to na celu określenie realnych, niezbędnych potrzeb klienta oraz pola wsparcia, jakiego dotyczyć będą świadczenia.

Wdrażanie outsourcingu IT w firmie – jak to wygląda?

Wdrażanie outsourcingu IT w firmie krok po kroku:

 1. Wgląd w aktualną sytuację firmy. Zarząd przygląda się, jakie zasoby obecnie posiada i w których obszarach niezbędne jest wsparcie zewnętrzne.
 2. Decyzja oraz poszukiwania firmy do współpracy. Gdy sytuacja przedsiębiorstwa zostanie już przeanalizowania i okaże się, że potrzebne jest wsparcie z zewnątrz w świadczeniu usług, rozpoczyna się poszukiwanie firmy do outsourcingu IT.
 3. Wybór konkretnej, zewnętrznej firmy z którą zostanie podjęta współpraca.
 4. Przygotowanie i sporządzenie umowy, która pomiędzy firmami zostanie zawarta. Muszą się w niej znaleźć wszelkie niezbędne kwestie, m.in. jak zabezpieczyć firmę. Dlaczego? Gdyż zostaną udostępnione dla obcych osób poufne informacje.
 5. Nowy format – stworzenie przez zewnętrzną firmę projektu z obszaru do jakiego została wynajęta.
 6. Ostatni etap – wdrożenie dyrektywy całego procesu, uprzednio przygotowanego oraz zaproponowanego przez specjalistów zewnętrznej firmy. A także zaakceptowania go przez osoby decyzyjne w danym przedsiębiorstwie.

Outsourcing IT Szczecin – jakie korzyści niesie?

Decydując się na wszechstronną obsługę informatyczną, która jest powierzona podmiotowi z zewnątrz można liczyć na wiele korzyści, nie tylko dla firmy, ale i jego właściciela. Jakich dokładnie?

 • Gwarancja wsparcia ze strony fachowców, którzy swoje obowiązki/zadania wykonują profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem;
 • Możliwość efektywniejszego wykorzystania czasu pracy poprzez przeznaczenie go na działania, które będą służyć dla rozwoju firmy w podstawowej jej specjalizacji;
 • Ograniczenie kosztów, ponieważ przez zmniejszenie liczby etatów wydatki związane z wynagrodzeniem, a także ubezpieczeniem chorobowym, emerytalnym oraz socjalnym, obniżą się;
 • Podniesienie wydajności działalności gospodarczej, a wszystko dzięki przekazaniu pracochłonnych zadań dla pracowników z zewnątrz;
 • Zapewnienie możliwości konsultacji wszystkich napotkanych pytań, czy problemów o informatycznym wyrazie z kadrą, która posiada wyższe, kierunkowe wykształcenie;
 • Zwiększenie dostępu do nowoczesnych technologii informatycznych.

Outsourcing IT Szczecin – jak wybrać najlepszą firmę?

Szukając firmy zewnętrznej, z którą zostanie podjęta współpraca nie jest łatwym zadaniem. Na rynku można spotkać się z ogromem przedsiębiorstw, które oferują takie usługi. Jak w takim razie wybrać najlepszą? Wybór musi być dobrze przemyślany, podparty opinią kompetentnego pracownika. Trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 1. Aspekt finansowy.
 2. Doświadczenie oraz kompetencje specjalistów w danym obszarze.
 3. Opinie firm, które były już klientami tego dostawcy.
 4. Osiągnięcia oraz sukcesy zewnętrznej firmy.
 5. Polecenie od zaufanej osoby/przedsiębiorstwa.
 6. Prestiż firmy.
 7. Rzetelność wykonywanych usług.

Podsumowując, korzystanie z usług outsourcingu IT w Szczecinie może przynieść wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim poprawić pracę przedsiębiorstwa na efektywniejszą, przy okazji zmniejszając ponoszone do tej pory koszty.