Sardynia wakacje

Sardynia wakacje

Sardynia wakacje https://wakacjenasardynii.pl/ to jest coś. Wakacje na małym kontynencie – tak w skrócie można by podsumować czas, który spędzi się na Sardynii. Piękna wyspa, która położona jest na Morzu Śródziemnym, jest idealnym miejscem na wypoczynek. Zarówno, jeżeli chodzi rodziny z dziećmi, jak również romantyczny wypad we dwoje. To właśnie na ten wyspie znaleźć można góry i piękne morza w bliskiej odległości od siebie. Jednego dnia można wybrać wylegiwanie się na plaży, po to aby na drugie dzień wędrować górskimi szlakami.

Na północ czy na południe?

To jedno z najważniejszych pytań, które należy sobie zadać, decydując się na podróż. Całej wyspy za jednym razem nie uda się zwiedzić, ale tym nie trzeba się przejmować. Ze spokojem będzie można pomyśleć o tym, aby wybrać się tu drugi raz.

Północna część wyspy dedykowana jest w większości dla osób, które kochają leniuchować na plaży. Tych znajdzie się tu mnóstwo. Jedna z nich to Costa Smeralda – tutaj turyści lubią po prostu być. Nie tylko dlatego, że plażą jest naprawdę długa. Całe miejsce uważane jest za jedno z najmodniejszych. Mówi się, że północna część Sardynii to region, który wybierany jest przez nieco zamożniejszych turystów.

Z kolei południowa część Sardynii dedykowana jest bardziej dla osób, które kochają aktywny wypoczynek, zwiedzając różne atrakcje. Również nie brakuje tutaj plaż, ale można tu również pomyśleć o wyprawie na górskie szlaki. W tym to regionie znajduje się również Cagliari – stolica całej wyspy. Oprócz wielu zabytków, można tu również spotkać włoskie restauracje, które słyną z serwowania lokalnych przysmaków. Być na wyspie i nie spróbować miejscowych przysmaków – jest to całkowicie niedopuszczalne.

Osoby, które chcą faktycznie uciec od wielkomiejskiego tłumu (chociaż na wyspie o niego trudno) powinny udać się do Nuoro. Znajduje się tu pasmo Gennargent. Uwaga! Jest to nieliczny region wyspy, który nie został przystosowany do tego, aby na bieżąco obsługiwać turystów. Nie należy się jednak tym przejmować, jeżeli ktoś naprawdę chce zapomnieć o hałasie.

Bardzo ciepła wyspa

Sardynia wakacje
Sardynia wakacje

Sardynia to tak naprawdę wyspa, która leży pomiędzy Europą a Afryką. W całości należy ona do starego kontynentu. Aczkolwiek, widać tu wpływy powietrza tropikalnego. Całkiem możliwe, że to właśnie przez to tak często świeci tu słońce. Mówi się, że słonecznych dni jest tu ponad 300 na cały rok. Jedno jest pewne – od maja do października temperatura rzadko spada poniżej 25 stopni Celsjusza. W okresie letnim na niebie nie uświadczy się ani jednej chmury. Szacuje się, że słońce świeci tu z różną intensywnością prze 11 godzin. Przy tej okazji należy wspomnieć, że należy dbać o siebie, aby nie doznać udaru.

Sardynia jest wyjątkowym miejscem nie tylko, jeżeli chodzi o plaże, czy też zabytki. To również idealne miejsce do tego, aby uprawiać windsurfing, czy też kitesurfing. Niezależnie od tego, czy ktoś już takie umiejętności posiada, czy też nie – warto spróbować nowych wyzwań. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę południowe wybrzeża wyspy.
Sardynia jest również świetnym miejscem, jeżeli chodzi o wspinaczkę górską. Jak więc widać, każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. No bo tak naprawdę na tej wyspie nie można się nudzić.

Królowa Morza Śródziemnego

Często można spotkać się z tym, że jest to wyspa nazywana Królową Morza Śródziemnego. Dzisiaj tak tego nie widać, ale w dawnych czasach zamieszkiwały tutaj różne ludu. Nawet teraz widać tam wpływy różnych kultur: Lugurów, Sardenów czy Kartagińczyków.

Co warto zobaczyć na wyspie, która chlubi się tym, że może liczyć na przychylność bóstw?

Na pierwszy rzut idzie Cagliari – wyżej już wspomniana stolica wyspy. Znaleźć tu można pochodzące z V wieku San Saturnino lub Santa Maria di Bonnaria. Piękne obiekty sakralne, które na wszystkich robią imponujące wrażenie – bez względu na to, jaką wiarę się wyznaje. Torre dell’Elefante i Torre San Pancrazio to pozostałości po dwóch wieżach, które kiedyś górowały nad miastem. Nie można również odmówić sobie spaceru małymi uliczkami, których w tym mieście nie brakuje.

Alghero to drugie miasto, gdzie spotkać można turystów. A to wszystko za sprawą lotniska, które również się tutaj znajduje. Turyści będą zachwyceni tutejszą starówką, jak również ruinami, jakie można znaleźć w pobliżu. Niektórzy mówią, że jest to miasto, które dzięki swojej strukturze przypomina hiszpańską Barcelonę. W pobliżu tego miasta znajduje się słynna jaskinia Neptuna, gdzie również warto zajrzeć. polecamy klimatyczne noclegi na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/noclegi/.

Bosia jest bardzo malutkim miasteczkiem, ale na pewno zachwyci wszystkich pięknymi barwami, które znacząco się wyróżniają. W tym to właśnie miasteczku znaleźć można również piękny zamek, jak również rzekę, będącą ozdobą tego miasta.

Orgosolo to idealne miejsce dla osób, które kochają murale. Tych tutaj nie brakuje. Najróżniejsze kształty i kolory. W dawnych czasach mówiło się, że jest to miasteczko, gdzie rządzili rabusie i inni przestępcy.
Jakie jeszcze miasteczka powinny znaleźć się na liście? Praktycznie wszystkie, jakie można znaleźć na całej wyspie, gdzie naprawdę warto przyjechać.

Willa Ataman noclegi Trzęsacz
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz
913862929
www.willaataman.com

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl