Wynajem autolawety

Wynajem autolawety

Wynajem autolawety – na polskich drogach trzeba bardzo uważać. Nigdy nie jesteśmy tam sami, zawsze ktoś nas wymija lub wyprzedza. Nie wszyscy kierowcy są świadomi tego, jak powinni jeździć, toteż niestety często przydarzają się różnego rodzaju nieszczęśliwe wypadki.

Wynajem autolawety

Chyba każdy przeżył już korek na A4 spowodowany kolizją, toteż wiadomo, o czym mowa. Oczywiście w przypadku takich poważnych stłuczek trzeba już czekać na policję, czasami też na straż pożarną, ale bywają też drobniejsze zdarzenia, w których przyda nam się zwyczajny wynajem autolawety bowiem nie tylko przyjedzie na miejsce, ale również zabierze nasz pojazd gdzie tylko będziemy chcieli. Koszty takiej przyjemności wcale nie są wygórowane, wahają się od koło złotówki do dwóch złotych. Jest to też ten rodzaj usługi, w której nie mamy większego wyboru, jeśli do czynienia mamy ze stłuczką. Na jezdni już tak bywa, że trzeba działać szybko, bo w przeciwnym razie możemy nawet zatamować ruch. A wtedy już przyjeżdżają policjanci i nie ma zmiłuj. Nikt nie chce takich przyjemności.

Kto może się zdecydować na wynajem? Autolaweta zwykle kojarzy się nam właśnie z takimi zdarzeniami na jezdni. Jeśli ktoś spowodował nasz wypadek, możemy nie wzywać mundurowych, a pozwolić mu opłacić wszystko, także autolawetę, z jego własnego ubezpieczenia. Może zresztą równie dobrze dać gotówkę, nam chyba będzie jedynie zależało na tym, żeby wrócić na szosę. Gdyby zdarzyło się tak, że nie mamy żadnego innego auta na wynajem, autolaweta przywiezie nam samochód zastępczy, dzięki któremu szybko dotrzemy na miejsce. Kiedy spieszymy się do pracy, na ważne spotkanie, lub z jakiegoś innego powodu czas nas goni, jest to rewelacyjna wręcz opcja.

Wyobraźmy sobie jednak inny scenariusz. Wielu Polaków bardzo skwapliwie korzysta z możliwości sprowadzenia samochodu z zagranicy. Dzieje się tak dlatego, że ogólnie przyjęliśmy, że germańska jakość jest znacznie wyższa od tej, którą mamy w kraju. Nic w tym dziwnego. Nie zawsze jednak taki samochód będzie posiadał uprawnienia do poruszania się po drodze. Co wtedy robić? Na plecy go nie weźmiemy. Przejazd niezarejestrowanym autem może skończyć się bardzo niemiłym spotkaniem z polskimi lub niemieckimi policjantami. Na szczęście, możemy zdecydować się na wynajem – autolaweta pojedzie tam, gdzie wskażemy i przywiezie nam samochód. Są nawet tak duzi przewoźnicy, że potrafią zabrać nawet kilka samochodów w celu przewiezienia ich do kraju. Przyda nam się to zwłaszcza wtedy, kiedy prowadzimy – na przykład – sprzedaż samochodów używanych. Prowadzenie podobnego biznesu w dzisiejszych czasach nie jest łatwe.

Czasami może też zdarzyć się i tak (czego nikomu nie życzymy), że w samochodzie przestanie nam działać jakaś część. Zjeżdżamy wtedy na pobocze i klniemy, na czym świat stoi. Ani teraz dojechać, ani zjechać, za chwilę zainteresują się nami życzliwi policjanci i każą się usunąć. Trzeba przeciwdziałać i samemu szybko coś zorganizować. Decydujemy się wtedy na wynajem – autolaweta jest tu przecież naszą ostatnią deską ratunku. Zabiorą nam samochód do zaprzyjaźnionego warsztatu, więc odetchniemy – chociaż na chwilę – z ulgą.

Ale przedstawmy sobie taką historyjkę: załóżmy, że niezbyt obliczyliśmy, ile paliwa starczy nam na przejazd. Samochód jedzie już na oparach, po jakimś czasie musimy stanąć, a stacji paliw ni widu, ni słychu. Jeśli mamy w miarę blisko do jednej, wyposażamy się w kanister i idziemy. Gdyby jednak zdarzyło się tak, że jest daleko, możemy zadzwonić do miejsca, w którym mają autolawety. Często świadczą bowiem oni takie usługi, że dowożą paliwo do nas i w ten sposób możemy spokojnie ruszyć w dalszą drogę. Wynajem – autolaweta czy inny samochód ciężarowy tego typu – nie będzie wtedy potrzebny.

Ktoś zapyta, jak dobrze wybrać świadczących usługi. Jest kilka dróg, którymi możemy podążyć, żeby ocenić przydatność danej pomocy drogowej. Wiadomo, kiedy chcemy sprowadzić samochód z Niemiec, mamy większy komfort. Odpalamy wtedy Internet i szukamy, sprawdzamy ceny, dzwonimy. Warto również wtedy przejechać się na miejsce i zapytać osobiście o wszystko, co nas w danym momencie interesuje. Możemy wtedy przyjrzeć się autolawecie, którą zamierzamy wynająć. Bywa jednak i tak, że nasz wybór jest mocno ograniczony. Znajdujemy się na środku ruchliwej drogi – albo co gorsza, na autostradzie – i mamy bardzo niewielkie pole manewru. Dzwonić musimy szybko. Nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji. Warto zadzwonić do rodziny czy przyjaciół, zapytać, czy nie znają kogoś zaufanego w tej okolicy. Jeśli się okaże, że nie, wyszukujemy wtedy w Internecie pod hasłem „wynajem autolaweta”. W naszej okolicy będą znajdować się przynajmniej dwa, jeśli nie trzy takie miejsca. Trzeba wtedy przejrzeć opinie oraz komentarze, które zostawili po sobie nasi poprzednicy. Jeśli polecają to miejsce, nie ma czasu na zwłokę, trzeba dzwonić. Jeśli nie… czynniki mogą być różne, to zawsze konkurencja mogła zadziałać w nieco nieuczciwy sposób. Najlepiej po prostu zadzwonić i zapytać o wszystko, w końcu nie mamy luksusu wybrzydzania, prawda?