Wypożyczalna samochodów – sposób na biznes

Wypożyczalna samochodów – sposób na biznes- nie generalizując ani nie ujmując dzisiejszemu światkowi biznesu, handlu i usług jest to rynek rozwijający się bardzo szybko i bezwzględnie. Jedynie czysto teoretycznie prawdziwy biznes można rozkręcić poza miastem, a większość małych wiosek po prostu się do tego nie nadaje. Za chwilę podniesie się wrzawa, że nie mam racji i to nie prawda, bo gdzieś tam rozwija się jakaś tam firma, która bardzo dobrze prosperuje.

Tak to jest całkowita racja jednak pragnę zwrócić uwagę czytelników, a zwłaszcza tych, którzy są przedstawicielami wyżej zaprezentowanego stanowiska, że ja w tym artykule chciałbym skupić się na biznesie nie firmie. Jest to zasadnicza różnica i jak powszechnie wiadomo nawet dziecko powinno odróżnić jedno od drugiej, to znaczy firmę od biznesu.

Wypożyczalnia aut – na co zwrócić uwagę

Wypożyczalna samochodów - sposób na biznes

Według mnie, Ty drogi czytelniku możesz mieć inne zdanie, firmą jest tak naprawdę obojętnie jakakolwiek działalność, która przynosi jakieś tam zyski. O biznesie możemy mówić, kiedy zyski są precyzyjne i duże a nasza działalność wykracza poza granice gminy, województwa czy kraju. Biznes powinien opierać się na planie, strategii i precyzyjnym działaniu skierowanym tylko i wyłącznie na zysk. Takim biznesem jest na przykład wypożyczalnia samochodów, zaraz po tym nieco długim wstępie nieco przyjrzymy się jej działaniu i tym jak może wpływać na rynki lokalne a także globalne i jakie ma szanse rozwoju w mieście oraz poza nim. Nawiązując jeszcze do samego wstępu to trzeba tu zaznaczyć, że biznes nie może być, a przynajmniej nie jest to dobrym pomysłem, aby był on poza miastem. Pół biedy, kiedy po prostu nie mamy pieniędzy na rozwój naszej działalności i oszczędzając na czynszu wynajmiemy lokal na przykład na obrzeżach miasta. Wówczas jest jeszcze cień szansy, że nasz biznes ruszy i dzięki wielu punktom sprzedaży będziemy w stanie zarabiać godziwe pieniądze.

Gorzej, jeżeli inwestujemy w biznes gdzieś poza miastem na totalnym odludziu i naiwnie liczymy na to, że ktoś się kiedyś nawinie i będziemy mogli wcisnąć mu nasz produkt bądź usługę. Temat wypożyczalnia samochodów nie wziął się znikąd, według mnie jest on idealnym przykładem biznesu, a każdy, kto planuje założyć własny biznes powinien przeanalizować cechy takiej właśnie wypożyczalni. No dobrze, przejdźmy, więc do tematu i odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest owa wypożyczalnia samochodów i jak działa? Mniej więcej każdy kojarzy, czym są wypożyczalnie busów, ponieważ jest ich bardzo wiele w naszym kraju, jednak już ten fakt powinien zwrócić naszą uwagę. Bardzo możliwe, że w twoim mieście są tylko trzy wypożyczalnie samochodów, które świetnie prosperują, ale jest to efekt jedynie tego, że są to na dziewięćdziesiąt dziewięć procent sieciówki. To znaczy, że jest sobie na przykład wypożyczalnia samochodów, która nazywa się „koło” i posiada ponad dwadzieścia placówek w całym kraju i dodatkowo dwadzieścia poza jego granicami. To jest taki szybki opis sieciówki i oczywiście, jeżeli zaczniemy się przyglądać poszczególnym sieciówkom to zobaczymy, że jest ich jeszcze więcej i różnice między nimi są diametralne. Osobiście gdybym miał wybierać pomiędzy założeniem sieciówki, czyli takiego już biznesu a założeniem firmy to zdecydowanie wybrałbym założenie firmy. I nie, dlatego że jestem mało ambitny tylko, dlatego że był by to mój pierwszy własny biznes i źle mogłoby wyglądać gdyby popsuł wizerunek swojej sieciówki przez brak przepisów i tym podobne gafy. Firma jest także dużo bardziej podatna na modyfikacje, w końcu zmieniamy coś tylko w jednym miejscu i nie martwimy się, że na przykład w jednym lub w dwóch naszych oddziałach się ta reforma nie przyjmie, bo coś tam. Dodatkowo biznes dłużej się rozkręca i wymaga zdecydowanie szerszej wiedzy o produkcie, jego, jakości i ogólnie mieć poczucie rynku.

Gdybym miał przedstawić Ci to, co wyżej napisałem na schemacie to z pewnością wyglądałby tak, że biznesem można podzielić na biznes i firmę. Ponieważ jak by nie patrzeć każda firma może zostać sieciówką i produkować towary w kilku miejscach jednocześnie. Wypożyczalnie samochodów mają mega zyski dzięki temu, że są bardzo blisko klienta i mogą w dowolnej chwili do niego dotrzeć. Jeżeli przyjrzymy się działaniom takich firm to jest ich mnóstwo, a nawet wiem, że często firmy ubezpieczeniowe porozumiewają się z wypożyczalnią samochodów w celu wynajmu i gwarancji samochodu zastępczego. Zmierzając do końca chciałbym zwrócić twoją uwagę na fakt, iż wypożyczalnia samochodów to tak naprawdę świeży biznes i po mimo tego, że rozwija się bardzo szybko to według mnie jeszcze przez długi czas zostanie uśpionym źródłem wielu dochodów. Mam tu na myśli fakt, że wypożyczalnie samochodów dobrze prosperują jednak z pewnością będą to robić jeszcze lepiej i jestem tego święcie przekonany. Wreszcie przed samym zakończeniem chciałbym wrócić do pytania z początku a mianowicie czy jest szansa otworzyć taki biznes na kompletnym odludziu? Moim zdaniem nie, chociaż jeżeli jesteś osobą zdeterminowaną i bardzo się uprzesz to i arabom sprzedasz piasek. Na koniec pragnę podziękować Ci za czas i atencje poświęcone temu artykułowi.