Sposoby na spędzenie wieczoru kawaleskiego?

Sposoby na spędzenie wieczoru kawaleskiego?

Sposoby na spędzenie wieczoru kawaleskiego? Wieczory kawalerskie kojarzą nam się przede wszystkim ze scenami trzech części “Kac Vegas”. Alkohol leje się strumieniami, wokół mnóstwo pięknych kobiet, panowie odwiedzają najlepsze kluby w mieście i bawią się do upadłego. Po drodze przeżywają mnóstwo przygód, z których następnego dnia niewiele pamiętają. I taki właśnie ma być ten wieczór, zabawą do upadłego- symbolicznym pożegnaniem z beztroskim stanem kawalerskim.

Organizacja wieczoru

Wieczory kawalerskie odbywają się kilka tygodni wcześniej i coraz częściej przeciągają się na cały weekend. Taką imprezę organizuje zazwyczaj świadek pana  młodego, który dba o wszystkie szczegóły imprezy. To do niego należy powiadomienie wszystkich kolegów i zorganizowanie ewentualnej zbiórki. Zabawa rodem z “Kac Vegas” nie należy do najtańszych. A w naszym kraju przyjęło się, że kosztów nie ponosi pan młody tylko osoby zaproszone. W niektórych sytuacjach się zdarza, że przyszły mąż stawia alkohol, który pochodzi z zapasów weselnych. Wszystko jest kwestią dogadania, ale i tak najważniejsze jest, by zorganizować wieczór o jakim marzy pan młody.

Ciężko wybrać termin, który będzie wszystkim odpowiadał, ale najważniejsze żeby wieczór kawalerski nie odbywał się przed samym weselem. Oczywiście nikt nie organizuje imprez na dzień przed, jak na amerykańskich filmach. Jednak tydzień wcześniej to również za późno, jako że panowie bardzo często przywożą liczne pamiątki z imprezy, jak np. bardzo widoczne śliniaki.

Imprezowy wieczór w klubie

Bardzo często panowie decydują się na tradycyjny wieczór w modnym klubie. Facetów nie rozpoznamy po żadnych szarfach czy koszulkach, jak w przypadku wieczorów panieńskich. Nie robi się też żadnych quizów, rzadko też mężczyźni wręczają jakiś prezent. I na pewno nie usłyszymy rozmów w stylu, czy cieszysz się na ślub, jak się czujesz, itd. Tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Scenariusz jest tu bardzo prosty. Dużo alkoholu, częsta zmiana klubów w poszukiwaniu najlepszego klimatu, czasem jakieś miejsca ze striptizem i tańce. Takie imprezy potrafią trwać do godzin porannych, choć po drodze oczywiście powoli wykruszają się uczestnicy. Duża grupa mężczyzn często też doprowadza do zaczepek czy drobnych dewastacji. Ale cóż, w końcu to ostatnia noc takich szaleństw.

Polecamy także:

Wyjazdy weekendowe

Coraz częściej panowie przedłużają wieczór do kilku dni i decydują się na wyjazd. Osoby, które uwielbiają sport często wybierają góry, by w czasie dnia spędzić trochę czasu na wspólnym wspinaniu się. Często takie wyprawy odbywają się z plecakiem a noclegi organizują w trakcie w schroniskach na trasie. To bardzo dobry sposób na zacieśnienie więzi z kolegami. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, żeby wieczorem również zorganizować dobrą zabawę.
Inni wyjazd planują do najbardziej imprezowych miast. Wieczory kawalerskie dla wielu nie mogą odbyć się bez intensywnego imprezowania. W sezonie letnim najczęściej wybierane jest morze czy jeziora, przy których tętni życie nocne. To doskonały sposób na zakosztowanie czegoś zupełnie innego, bez obawy że spotka się znajomych swojej przyszłej żony. Pełna swoboda pozwala na beztroską zabawę.

Ekstremalne wyzwania

Skoro  wieczory kawalerskie mają być niezapomnianym przeżyciem dla pana młodego to koledzy wymyślają najróżniejsze ekstremalne atrakcje, które to umożliwią. Wielu panów decyduje się na rozpoczęcie świętowania od gry w paintballa czy wizytę w pokoju zagadek. Niektórzy idą jednak zdecydowanie dalej.  Ciekawym pomysłem jest np. skok na bungee. Wiele osób chce to zrobić, ale ciągle brak odwagi. Taki skok pan młody zapamięta na długo.
Takie wyzwanie może też być realizacją marzeń pana młodego. Jeśli od dawna chciał się ścigać sportowym autem to można zabrać go na  tor, by spróbował swoich sił. Można także udać się na skok ze spadochronem czy lot motolotnią. Wielu spodoba się też spływ kajakowy czy pontonowy, który dostarczy wrażeń całej grupie. Dzisiaj mamy niezliczone możliwości. Prawie każde marzenie możemy spełnić, wystarczy tylko dobrze poszukać w Internecie. Warto wcześniej popytać pana młodego, czy ma jeszcze jakieś niespełnione marzenia, które będziemy mogli zrealizować na wieczorze kawalerskim.

Porwania

Niektórzy panowie mają bujną wyobraźnię i potrzebę naprawdę silnych emocji, dlatego organizują porwania na wieczorach kawalerskich. Są nawet specjalne firmy, które zajmują się organizacją takich porwań, przez co wszystko wygląda naprawdę realistycznie. Kilku mężczyzn porywa pana młodego, więzi go i przewozi w wyznaczone miejsce. Często po dowiezieniu do celu kończy się  zabawę w porwanie, jednak czasem trwa ona nadal. Pan młody zmuszany jest do wielu rzeczy, a porywacze wyznaczają zadania, których wykonanie jest gwarantem uwolnienia.
Musimy pamiętać, że taki pomysł nie każdemu się spodoba. Dla wielu jest to jednak za duży stres, którego przeżycie nie będzie zachęcało do dalszej zabawy. Może też doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu a przecież nie o to chodzi w wieczorach kawalerskich. Mają być one niezapomniane, ale dzięki dobrej zabawie.